روانشناسی رنگ – رنگ قرمز

دسته بندی ها: گرافیک 2,434 بازدید

یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین موارد در طراحی گرافیک انتخاب رنگ و ترکیب رنگ مناسب برای یک طرح است. به همین علت تصمیم گرفتم که یک سری از مقالات در مورد اهمیت رنگ در طراحی و روانشناسی اون بپردازم.در اولین مقاله در این زمینه رو می خواهم به رنگ جذاب قرمز اختصاص بدم.

روانشناسی رنگ

موضوع روانشناسی رنگ را برای برجسته کردن اهمیت آن در طراحی انتخاب کردم، زیرا بر روی رفتار مشتری بسیار موثر و حیاتی است مخصوصا زمانی که موضوع ایجاد یک وب سایت باشد.

طبق یک نظرسنجی 85 درصد از خریداران آنلاین می گویند که یک از مهمترین دلایل خرید یک محصول خاص رنگ آن بوده است . از دید شما این مطلب برای اهمیت این موضوع کفایت نمی کند؟

قدرت قرمز

درجه یک مختص زمانی است که موضوع مطلب ما رنگ قرمز است. در ادامه یک لیست کوتاه از علل این برتری ذکر می کنیم.

  • یکی از پرطرفدارترین رنگ محبوب در میان مردم در طول تاریخ
  • برترین در جلب توجه در میان رنگ ها
  • قدرتمند ترین رنگ برای بیان احساسات

 

قدرت قرمز در طراحی وب مبتنی بر روش تاثیر آن بر مردم است. رنگ را با توجه به سنت های فردی، اجتماعی و فرهنگی درک می کند. ادراک رنگ عمدتا بر مبنای انجمن هایی است که مغز برای رنگ خاصی ایجاد می کند. ارتباطات با رنگ قرمز بصری در اینفوگرافیک زیر ارائه شده است.

 

هنگامی که شما حالات، احساسات و عواطف را که توسط رنگ قرمز انتقال می یابند، در نظر بگیرید، می توانید به طور موثر از آن استفاده کنید. که به طور گسترده ای در وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین استفاده می شود. قدرت جلب توجه قرمز مناسب برای تماس با عناصر عمل در صفحات و البته اطلاعیه های فروش است.

 

سایه های رنگ قرمز شما را شگفت زده می کند. نکته جالب در مورد آنها این است که هر کدام می تواند احساسات متفاوتی را فراخوانی کند.

هنگامی که قرمز کم رنگ باعث احساس زنانه می شود، قرمز تیره درمورد احساسات بسیار شکننده تر صحبت می کند. مهم است که سایه درست را انتخاب کنید تا نوع خاصی از مشتریان را جذب کند، زیرا آنها هرکدام به رنگ های خاص پاسخ می دهند.

 

با تشکر از شما کاربران گرامی  و علاقه مند به گرافیک که تا پایان مقاله روانشناسی رنگ – رنگ قرمز در ووکامرس مارا همراهی کردید.

5/5 - (1 امتیاز)

طراح گرافیک، رابط کاربری و تجربه کاربری ، علاقه‌مند به تکنولوژی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.