چرا وب سایت شما به بلاگ نیاز دارد؟

دسته بندی ها: مقاله 2,613 بازدید
اهمیت بلاگ در وب سایت

” وجود بلاگ در سایت ضروری است یا نه ؟ ” این سوالی است که همیشه مورد بحث بوده است و برخی از افراد بر این عقیده اند که داشتن بلاگ برای یک وب سایت ضروری است و بالطبع افرادی نیز با این نظر مخالفت دارند.

شرکت ها و کسب و کارهایی که معتقد به وجود بخش بلاگ در سایت هستند معمولا افرادی را استخدام میکنند و به طور مرتب و عموما با بازه زمانی مشخصی بلاگ وب سایت خود را با مطالب مرتبط بروز میکنند.

بنده از آن دسته افرادی هستم که همواره بر بودن بخش بلاگ در سایت تاکید داشته ام و در این مقاله اهمیت بلاگ در وب سایت ها و 5 دلیل برای داشتن بخش بلاگ در سایت را بازگو میکنم و امیدوارم که بتوانم به افرادی که در این مورد هنوز به نتیجه ای نرسیده اند کمک کنم.

حتما بخوانید :

5 دلیل شکست خوردن سایت ها

 

اهمیت وبلاگ

1- ترجیح بر وجود بلاگ به عنوان مشتری

بنده به عنوان یک مشتری زمانی که وارد یک وب سایت شده و به طور مثال قصد خرید یک محصول را دارم ، ترجیح میدهم که ابتدا در مورد محصول مورد نظرم تحقیق کنم و از جزئیات و مشخصات محصول آگاه شوم و در صورت امکان نقد و بررسی هایی که در مورد محصول مورد نظرم توسط کاربرانی که آن محصول را قبلا تهیه کرده اند و یا نقد و بررسی هایی که توسط کارشناسان انجام شده است را مطالعه کنم.

ضمن اینکه شما به عنوان شخصی که دارای یک کسب و کار هستید و قصد ارائه خدمات به مشتریان خود دارید موظف هستید تا اطلاعات کاملی را در اختیار کاربران خود قرار بدهید و این باعث میشود که مشتریان شما به طور مرتب به وب سایت شما سر بزنند و از مطالبی که منتشر کرده اید استفاده کنند.

2- داشتن بلاگ میتواند نیرو محرکه سئو برای وب سایت شما باشد

قطعا کلمه سئو را شنیده اید و میدانید که یکی از مهمترین اقدامات برای رشد یک وب سایت سئو میباشد و هیچ شخصی نیز اهمیت آن را انکار نخواهد کرد. اما چگونه داشتن بلاگ به سئو کمک میکند؟ همونطور که در تیتر گفتم ، از دیدگاه من نیرو محرکه برای سئو وجود بخش بلاگ هست اما چرا ؟

به جرات میتوان گفت یکی از فاکتور های مهم در سئو محتوا هست و در صورتی که شما در سایت خود بخشی برای بلاگ در نظر نگرفته باشید بخش بزرگی را برای ارائه محتوا از دست خواهید داد ، هرچند محتواهای دیگری که در وب سایت استفاده میکنید قطعا کاربردی خواهند بود اما وجود بخش بلاگ کمک بسیار شایانی به شما در ارائه محتوا خواهد کرد و از طرفی همانطور که در قسمت اول گفتم باعث بازگشت کاربران به وب سایت میشود.

 

3- کاربران علاقه زیادی به انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی دارند

شکی در اهمیت و جایگاهی که شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره همه افراد پیدا کرده است نداریم و همه تقریبا میدانیم که چه تعداد کاربر در چه شبکه هایی فعالیت دارند و این شبکه های اجتماعی هستند که کاربران را بهم متصل کرده اند ، پس منطقی به نظر میرسد که این پل ارتباطی را برای توسعه کسب و کار خود و رسیدن به هدف جدی بگیریم.

تعدادی زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی برای سرگرمی به این شبکه ها سر میزنند اما باز هم تعداد کاربرانی که برای بدست آوردن اطلاعات به این شبکه ها سر میزنند قابل توجه است که این کاربران نیز علاقه زیادی به اشتراک گذاری اطلاعات بدست آمده دارند ضمنا این نکته را هم باید ذکر کرد که هر کدام از این شبکه ها برای حوزه خاصی نیز طراحی شده اند و صرفا جنبه سرگرمی را نمیتوان برای همه شبکه های اجتماعی در نظر گرفت.

پس سومین دلیل برای داشتن وبلاگ را نیز بیان کردم و به سراغ مورد بعدی خواهم رفت.

 

4- با داشتن بلاگ در سایت میتوانید ترافیک وب سایت خود را بهبود ببخشید

شما قادر خواهید بود که 80 درصد از کاربران وب سایت خود را از طریق موتورهای جستجو بدست بیاورید ، بله 80 درصد! این عدد اغراق نیست و میتوانید با داشتن یک برنامه ریزی خوب در ارائه محتوا و انتشار مطالب به این عدد برسید. ایجاد محتوای ناب و دسته اول ، موضوعات روز و داغ و همچنین مطالب مورد بحث میتواند کاربران زیادی را از طریق موتورهای جستجو روانه وب سایت شما کند. اما قطعا باید یک سری اصول را نیز رعایت کنید و صرف انتشار مطلب کافی نیست.

موتورهای جستجو با استفاده از crawler‌ ها وب سایت شما را بررسی میکنند و در صورتی که محتوایی در وب سایت منتشر شود آنها را به اصطلاح ایندکس میکنند که با توجه به الگوریتم های خاصی در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.

معروفترین موتور جستجو که همه کاربران اینترنت با آن آشنا هستند گوگل هست که به حدی از کاربر رسیده است که تعداد زیادی از صاحبان وب سایت عموما فقط گوگل را در نظر میگیرند و سعی بر این دارند که وب سایت خود را بر اساس الگوریتم های گوگل سئو کنند.

انتشار محتواها و مطالب مرتبط با حوزه کاری شما در وب سایت باعث میشود که این مطالب در موتور های جستجو بالاتر نمایش داده شود و از آنجایی که اکثر کاربران بر روی اولین نتیجه در صفحه نتایج گوگل کلیک خواهند کرد کاربران بیشتری به وب سایت شما سرازیر خواهد شد که این باعث رشد ترافیک وب سایت شما خواهد شد.

 

5- لینک سازی داخلی برای وب سایت و بدست آوردن رتبه بهتر در نتایج جستجو

یکی از راههای دیگر بدست آوردن نتایج بهتر در سئو و نتایج ،  لینک سازی داخلی در وب سایت است. به این صورت که شما میتوانید هر صفحه ای از وب سایت خود را با کلمه کلیدی مورد نظر خود در مطالب وبلاگ خود لینک کنید. مطلبی را در نظر بگیرید که به طور مثال در آن پنج لینک داخلی استفاده شده است ، زمانی که خزنده های ( crawlers‌) موتورهای جستجو به این مطلب وارد میشوند بعد از بررسی مطلب شما به همه لینک هایی که در این صفحه استفاده کرده اید نیز خواهند رفت و همینطور در صورتی که درآن صفحات نیز لینک سازی کرده باشید آنها نیز بررسی خواهند شد و به این ترتیب صفحات وب سایت شما ممکن است بارها توسط خزنده ها بررسی شود.

 

 

 

 

Rate this post

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی ، در حال حاضر در مشهد کد مشغول به کار بوده و در بخش های front-end و سئو در حال فعالیت هستم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


یک دیدگاه “چرا وب سایت شما به بلاگ نیاز دارد؟
  1. مهرداد

    عالی بود مرسی

    2019-09-03 | 01:31 پاسخ دادن