بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئوی موبایل

دسته بندی ها: سئو, مقاله 2,249 بازدید
بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل - سئو موبایل

آیا سایت خود را برای مرورگرهای موبایل و بازدیدکنندگانی که از طریق گوشی شما را جستجو می کنند بهینه کرده اید ؟ چرا بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئوی موبایل از نظر گوگل مهم است ؟ چند درصد از بازدیدکنندگان سایت شما از طریق موبایل وارد سایت شده اند ؟ در این مقاله قصد داریم در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئوی موبایل ، اهمیت آن و طریقه تجزیه و تحلیل جستجوی موبایلی یک وب سایت اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم . با ما باشید .

بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئوی موبایل

همان طور که می دانید امروزه بسیاری از کابران از طریق گوشی موبایل به گشت و گذار در فضای مجازی و بستر اینترنت می پردازند و آمار بازدیدکنندگان وب سایت ها از طریق گوشی موبایل رو به افزایش است . در بیشتر سایت ها نیز بازدیدکنندگان از طریق موبایل سهم بیشتر بازدید یک سایت را به خود اختصاص داده اند .

شما نیز به عنوان یک صاحب کسب و کار یا مدیر سایت لازم است وب سایت خود را برای کاربران موبایل بهینه سازی کنید تا بتوانید در جستجوهای موبایلی نیز از رتبه بالایی در موتورهای جستجو بهره مند شوید .

چرا بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئو موبایل مهم است ؟

اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل از نوامبر 2014 بیش از پیش مطرح شده است چرا که از این تاریخ گوگل در صفحه نتایج جستجوی موبایل ، سایت هایی را که برای مرورگرهای موبایل بهینه شده باشند با برچسب mobile-friendly نشان کرده است . این برچسب که در کنار متن وب سایت بهینه شده برای موبایل قرار می گیرد امکان دسترسی سریع تر و بهینه تر به سایت مذکور در مرورگر موبایل را نشان می دهد و افزایش تعداد بازدیدکنندگان را نیز به دنبال خواهد داشت .

علاوه بر آن ، الگوریتم های گوگل به گونه ای ارائه شدند که صفحات mobile-friendly در نتایج جستجوی موبایل کاربران در رتبه ی بالاتری قرار می گیرند و در نتیجه بازدید کننده بیشتری دارند .

هر چه در مرورگرهای موبایل بهتر دیده شوید گوگل شما را در رتبه بالاتری قرار می دهد .

بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل - سئو موبایل

اما چگونه متوجه شویم گوگل سایت ما را در دسته ی سایت های بهینه شده برای موبایل قرار داده ؟

سرچ کنسول ابزاری قدرتمند برای تحلیل سئو موبایل سایت شما

گوگل در سرچ کنسول برای آنالیز موبایل ، بخش تست mobile-friendly را در نظر گرفته که می توان وضعیت سئوی موبایل سایت را در آن تحلیل و بررسی نمود ؛ وب سایت های سازگار با موبایل در رتبه ی بالاتری نسبت به رقبای خود قرار می گیرند .

از طریق ابزارهایی ارائه شده در search console می توان نحوه نمایش سایت در نتایج موتورهای جستجو برای کابران دسکتاپ و موبایل را بررسی کرد . مهم ترین اطلاعاتی که در مورد سایت خود نیاز دارید در سرچ کنسول و آنالیتیکس به شما ارائه شده است ؛ عبارات جستجو شده سایت شما ، رتبه بندی صفحات ، نرخ کیک هر عبارت و بسیاری اطلاعات دیگر .

برای مشاهده اطلاعات مربوط به ترافیک سایت خود در بخش Search Traffic از سرچ کنسول ، گزینه Search Analytics را انتخاب کنید . در این بخش می توانید با استفاده فیلتر ، اطلاعات ارزشمندی درباره سایت خود بدست آورید ، تحلیل کنید و رتبه سایت خود را بهبود بخشید .

برای مشاهده وضعیت سایت خود در جستجوهای موبایلی ، با استفاده از فیلتر ترافیک سایت در موبایل را انتخاب کنید و بازه زمانی طولانی تری برای آن در نظر بگیرید .

جزییات تحلیل وصعیت سئوی موبایل در سرچ کنسول را در مقالات بعدی به تفصیل بررسی می کنیم .

بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل - سئو موبایل

سرچ کنسول یکی از ابزارهایی است که برای آنالیز وب سایت در جستجوهای موبایلی مورد استفاده قرار می گیرد . اما چند ابزار دیگر را نیز در ادامه معرفی می کنیم :

  1. ابزار Mobile SEO Issues
  2. ابزار PageSpeed insights گوگل
  3. Mobile Website Speed Testing
  4. Fetch as Google using Googlebot Mobile
  5. Mobile SEO Page Analyzer

در این مقاله بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل یا سئو موبایل ، اهمیت آن و ابزارهایی که برای تحلیل وضعیت وب سایت در جستجوهای موبایل در دسترس شما است را معرفی کردیم . در مقالات بعدی هر یک از این ابزارها را دقیق تر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید با بهینه سازی سایت خود و سازگاری آن در جستجوهای موبایلی رتبه سایت را بهبود بخشید .

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم مطالبی مفید تر و کاربردی تر مطابق نیازمندی های شما ارائه دهیم و همه مباحث سئو را پوشش دهیم . همچنین سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید ؛ آماده ایم شما را در رفع سوالات و ابهاماتی که در بهینه سازی وب سایت تان با آن مواجه می شوید یاری رسانیم .

 

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.