تغییر جدید در الگوریتم گوگل – معرفی Site Diversity

دسته بندی ها: اخبار, سئو 1,873 بازدید
قابلیت Site Diversity

Site Diversity عنوان جدیدترین تغییر در الگوریتم گوگل هست که به صورت رسمی تایید شده و در تاریخ 6 ژوئن سال جاری میلادی معرفی شده است. در مطلب امروز میخوایم با هم این قابلیت Site Diversity گوگل رو بررسی کنیم پس در ادامه مطلب همراه مشهدکد باشید.

آخرین تغییر الگوریتم گوگل در سال 2019

همونطور که در مقدمه هم گفتم آخرین تغییر الگوریتم گوگل Site Diversity نامگذاری شده که تقریبا یک ماه پیش به صورت رسمی معرفی و تایید شده. به صورت کلی اگه بخوایم این قابلیت رو تعریف کنیم باید بگیم با این بروزرسانی کسب و کارها و سایت های کوچیک این فرصت رو دارن که در نتایج گوگل رشد داشته باشن و به صفحات بهتری در نتایج گوگل صعود کنند.

هم چنین مطالعه کنید : جدیدترین الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل در سال 2019

Site Diversity بروزرسانی الگوریتم نیست و تنها یک تغییر است

این نکته رو باید اشاره کنم که این تغییر بروزرسانی در الگوریتم گوگل نیست و تنها یک تغییر محسوب میشود. طبق گفته Danny Sullivan که تاکید کرده است که Site Diversity تنها یک تغییر بوده و بروزرسانی جدیدی در الگوریتم و نتایج گوگل اعمال نشده است و این تغییر را بروزرسانی در نظر نگیرید.

Site Diversity چیست؟

ممکنه بارها برای شما پیش آمده باشه که کلمه ای رو توی گوگل جستجو کنید و چندین نتیجه مرتبط با اون جستجو مربوط به یک سایت باشه قابلیت Site Diversity از نمایش داده شدن نتایج مربوط به یک سایت جلوگیری کرده و نهایتا از یک سایت دو نتیجه در یک صفحه گوگل نمایش داده خواهد شد. و دیگر شاهد نشان داده شدن بیش از دو مورد از یک وب سایت نخواهیم بود. این تغییر باعث میشه سایت هایی که کمی ضعیفتر از لحاظ سئو هستند امکان بیشتری برای ظاهر شدن در صفحات گوگل داشته باشند.

به زبان ساده تر اگه بخوام بگم : ازین به بعد بیشتر از دو لینک از یک سایت در یک SERP نمایش داده نخواهد شد.

 

مطالعه بیشتر :  ویژگی جدید سرچ کنسول domain properties چیست؟

Site Diversity چقد موثر خواهد بود؟

شاید بخواید بدونید که این تغییر در نتایج گوگل چه تاثیری خواهد گذاشت و یا این تغییر تا چه حد تاثیر گذار خواهد بود.

وب سایت searchmetrics یک تحقیقی انجام داده که نتایج جالبی به دست آمده و در ادامه اون رو باهم بررسی میکنیم:

قابلیت Site Diversity گوگل

نتایج بدست آمده بعد از معرفی  Site Diversity :

  • بیشتر از 4 نتیجه از یک وب سایت به هیچ عنوان نمایش داده نشد این در حالیه که قبل از تغییر 1.3 درصد از جستجو ها این نتیجه رو در بر داشته
  • 3.5 درصد از جستجو ها 3 لینک از یک وب سایت رو نمایش داده که قبل از تغییر این درصد برابر با 6.7 بوده است
  • 44.2 درصد از جستجو ها 2 لینک از یک وب سایت رو نمایش داده که قبل از تغییر 43.6 درصد بوده و یک درصد بعد از تغییر افزایش پیدا کرده است
  • 52.3 درصد از جستجو ها هم تنها از هر وب سایت یک لینک ظاهر شده است.

در صورتی که در عبارتی که میخواهید جستجو کنید نام سایتی را وارد کنید ممکنه مثل قبل چندین لینک از اون سایت رو به شما نمایش دهد.

نتیجه گیری :

در انتها باید این رو اضافه کنم که این تغییر میتونه حرکت رو به جلویی باشه و هم نتایج دقیقتر و نزدیکتری به کاربران نمایش داده شود و هم کسب و کارهای کوچک هم فرصت قرار گرفتن در نتایج رو داشته باشن. در بخش دیدگاه ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

4.5/5 - (4 امتیاز)

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی ، در حال حاضر در مشهد کد مشغول به کار بوده و در بخش های front-end و سئو در حال فعالیت هستم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


یک دیدگاه “تغییر جدید در الگوریتم گوگل – معرفی Site Diversity
  1. آلفا

    جالبه – ممنون از شما

    2019-08-07 | 10:58 پاسخ دادن