معرفی صفحه فرود یا لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی

دسته بندی ها: سئو, مقاله 3,613 بازدید
لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی

تسلط نسبی بر اصول بازاریابی اینترنتی در موفقیت شما در پروسه معرفی سرویس ها و خدمات تان ، معرفی برند و کسب درآمد بیشتر امری ضروری است . در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاربردی درباره لندینگ پیج به شما ارائه دهیم ؛ پس اندکی حوصله به خرج دهید و تا پایان این مقاله با معرفی لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی و تاثیرات آن بر سئو با ما باشید .

معرفی صفحه فرود یا لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی

صفحه فرود یا لندینگ پیج یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در هر کمپین بازاریابی است که مستقل از هر یک از صفحات سایت با هدفی مشخص طراحی می شود . هدف لندینگ پیج مورد نظر می تواند معرفی محصول ، ثبت نام در یک رویداد یا وبینار ، دانلود یا هر خدمت دیگری باشد که بخواهید از طریق آن صفحه به کاربران خود ارائه دهید .

در یک صفحه فرود یا لندینگ پیج کاربران به تکمیل یک فرم ، ثبت نام یا دانلود یک فایل دعوت می شوند و هدف اصلی می تواند دریافت ایمیل یا شماره تماس مشتریان بالقوه باشد . این اطلاعات دریافتی از لندینگ پیج در فرآیند تبدیل کاربران سایت به مشتری بسیار کاربردی خواهد بود .

تفاوت لندینگ پیج و صفحه اصلی سایت

همان طور که می دانید مهم ترین هدف صفحه اصلی سایت معرفی خدمات و ارائه اطلاعات شرکت یا برند شما می باشد در حالیکه هدف یک صفحه فرود آن است که کاربران را به انجام عملی خاص ترغیب نمایید ؛ بنابراین لازم نیست عناصر اضافه ای در این صفحه قرار دهید و تمرکز کاربر را بگیرید .

دو ویژگی اصلی یک صفحه فرود کدامند ؟

در یک لندینگ پیج دو نکته حائز اهمیت است : لندینگ پیج تنها هدفی خاص را دنبال می کند و در این صفحه ، فرآیند تبدیل کاربر به مشتری تنها از طریق یک دکمه انجام می شود .

با توجه به این دو نکته تفاوت لندینگ پیج و صفحه اصلی سایت روشن تر شده و در می یابیم که در هوم پیج سایت خود می توانید چند هدف را دنبال کنید و به صفحات مختلفی لینک دهید در حالیکه در یک صفحه فرود این گونه نخواهد بود .

چرا لندینگ پیج طراحی کنیم ؟

این سوال را می توانیم با بررسی اهمیت لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی پاسخ دهیم . چرا لندینگ پیج طراحی کنیم ؟

لندینگ پیج با استایلی منحصر بفرد و متفاوت از چارچوب کلی سایت طراحی می شود و فردی که طراحی یک کمپین را بر عهده دارد می تواند بدون آن که به ساختار کلی سایت محدود شود صفحه ای جذاب و حرفه ای ارائه دهد تا بتوانید مخاطب را به هدف اصلی خود نزدیک تر نمایید .

معمولا کاربران با کلیک بر روی یک بنر تبلیغاتی که در سایت ها یا رسانه های دیگر قرار داده شده و بی آن که جستجویی در گوگل انجام دهند وارد سایت شما و لندینگ پیج مورد نظرتان می شوند و به احتمال زیاد قبلا با کاربری سایت شما آشنایی ندارند .

لندینگ پیج از آن جهت پر اهمیت است که می تواند دیدگاهی مثبت یا منفی به کاربرانی دهد که اولین بار وارد سایت شما شده اند . پس با طراحی حرفه ای و با دقت لندینگ پیج می توانید دید مناسبی به کاربران دهید و به اهداف خود نزدیک تر شوید .

لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی

تاثیر لندینگ پیج حرفه ای بر فاکتورهای سئو

هر چه یک صفحه فرود اطلاعات مفید و جذاب تری ارائه دهد احتمال آنکه کاربر در سایت شما بماند و صفحات بیشتری را بازدید نماید افزایش می یابد . ماندگاری بیشتر کاربران در سایت هم می تواند فاکتورهای سئوی سایت شما را ارتقا دهد .

مقصد بسیاری از تبلیغات شما در google adwords صفحه فرودی است که برای معرفی یک محصول یا خدمت خاص طراحی کرده اید .

با انواع صفحات فرود یا لندینگ پیج آشنا شوید :

در ادامه معرفی لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی به انواع صفحات فرود می پردازیم ؛ همچنان با ما باشید .

  1. Opt-in landing page

همان طور که اشاره شد قرار نیست در یک صفحه فرود چارچوب کلی سایت شما رعایت شود و المان هایی چون هدر ، فوتر و … لزوما در این صفحه کاربردی ندارند . اما در نوعی از صفحات فرود با عنوان opt-in landing page فرم اصلی سایت پیاده می شود ؛ همان هدر ، فوتر و … .

به این ترتیب در صفحات فرود از نوع opt-in landing page ، بنرها و تبلیغات شما در شبکه های اجتماعی یا دیگر سایت ها ، کاربران را به صفحه فرودی با رعایت ساختار اصلی سایت در آن هدایت می کنند و مخاطب در این لندینگ پیج با پیشنهاد جذابی از سوی شما مواجه می شود .

  1. Click through landing page

در این نوع صفحات فرود معمولا اطلاعات یک محصول ارائه می شود تا کاربران را برای خرید آن متقاعد کنیم . اصطلاح conversion rate در اینجا مفهوم می یابد تا بتوانید با اطلاعات مختصر و مفیدی راجع به محصول مورد نظرتان نرخ تبدیل مخاطبان به مشتری را افزایش دهید .

  1. Lead generation landing page

Lead generation ها نوع دیگری از صفحات فرود هستند که در آن هدف جمع آوری اطلاعات بازدیدکنندگان سایت مانند نام و ایمیل آن ها می باشد و از طریق فرمی می توانید این اطلاعات را دریافت نمایید .

این صفحه حاوی توضیحاتی درباره خدماتی است که قصد دارید در ازای دریافت اطلاعات کاربر به صورت رایگان در اختیار وی قرار دهید که می تواند یک پادکست مفید در زمینه ای خاص ، وبینار رایگان ، کتاب الکترونیکی یا هر محتوای مورد نظر شما باشد .

در این مقاله لندینگ پیج ، اهمیت طراحی و انواع آن را بررسی کردیم که به عنوان یک ابزار کاربردی در اجرای یک کمپین بازاریابی موفق در اختیار شما خواهد بود .

در مقالات بعدی نیز با ما باشید تا به دیگر جزییات این ابزار مهم یپردازیم . همچنین منتظر نظرات و پیشنهادات شما برای ارائه مطالبی مفید و کاربردی در زمینه سئو و بازاریابی دیجیتال هستیم . سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید .

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


یک دیدگاه “معرفی صفحه فرود یا لندینگ پیج و کاربرد آن در بازاریابی اینترنتی
  1. محمد افراسیابی

    واقعا مقاله کامل و جامعی بود، ممنون از زحمات شما

    2018-01-30 | 10:57 پاسخ دادن