ترفندهای قدیمی سئو را کنار بگذارید

دسته بندی ها: سئو, مقاله 2,832 بازدید
4 ترفند قدیمی سئو - بهینه سازی موتورهای جستجو

احتمالا شما نیز تا کنون با ترفندهایی در زمینه های مختلف تکنولوژی مواجه شده اید که بسیار کارا و مفید بوده اند اما دیگر کاربردی ندارند و به قولی منسوخ شده باشند . در سئو نیز با ارائه الگوریتم های جدید برخی ترفندهای قدیمی دیگر کارایی قبل را ندارند و تاکید بر آن ها آن چنان نمی تواند تاثیر مثبتی بر بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و در راس آن ها گوگل داشته باشد . در این مقاله با ما باشید تا 4 ترفند قدیمی سئو را بررسی کنیم ؛ شاید لازم نباشد دیگر برای رعایت و پیاده سازی این موارد وقت بگذارید .

برای گذر از دالان های پر پیچ و خم و مبهم سئو با ما باشید .

ترفندهای قدیمی سئو را کنار بگذارید

  1. بمباران صفحات سایت با کلمه کلیدی

یکی از بارزترین ترفندهایی که دیگر کاربردی در سئو ندارد و اصطلاحا آن را در ردیف تکنیک های سئوی کلاه سیاه قرار می دهیم keyword stuffing یا همان تکرار بیش از حد کلمات کلیدی است که ممکن است در زمان کوتاهی سایت شما را در رتبه های برتر گوگل قرار دهد اما به زودی موتورهای جستجو آن را تشخیص داده و سایت مورد نظر را از لیست نتایج آن کلمه کلیدی خارج می کنند .

بجای تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در صفحات سایت خود ، با روش های در دسترس برای تهیه لیست کلمات کلیدی مرتبط با کلمه اصلی و تولید محتوای با کیفیت ، نه تنها می توانید در عبارت مورد نظر به جایگاه مناسبی در نتایج جستجوری گوگل دست یابید بلکه با هوشمندی و درک روابط میان این عبارات توسط گوگل ، در کلمات مشابه و مرتبط نیز پیشرفت قابل توجهی خواهید داشت .

در روش keyword stuffing هدف تنها موتور جستجو بوده است در حالیکه امروز دیگر با الگوریتم های ارائه شده گوگل هدف اصلی ، مخاطبین واقعی شما هستند که جلب رضایت آن ها ، برتری از نظر گوگل و رضایت مندی وی را نیز به دنبال خواهد داشت .

  1. استفاده از همه حالت های کلمه کلیدی در عنوان های سایت

شاید شما هم با عنوان هایی مواجه شده باشید که همه ی حالت های یک کلمه کلیدی در آن بکار رفته باشد . این روش که خود نیز شکل دیگری از تکرار بیش از حد کلمه کلیدی است دیگر کاربردی ندارد و یک ترفند قدیمی سئو به حساب می آید و می تواند نتایج منفی برای سئوی سایت شما به دنبال داشته باشد ؛ چرا که دیگر موتورهای جستجو همه ی ورژن های یک کلمه را تشخیص می دهند .

برای مقالات ، محصولات و هر آن چه به عنوان محتوا ارائه می دهید از عناوینی استفاده کنید که توصیفی باشند ؛ تکرار ورژن های مختلف یک عبارت در عنوان نمی تواند بیانگر مطلب مفیدی باشد و خواننده را برای کلیک بر روی آن و مطالعه ، ترغیب نماید .

به طور کلی عنوانی که انتخاب می کنید باید ارائه دهنده اطلاعاتی مفید در مورد مطلب اصلی باشد ، آن قدر برای خواننده جذاب باشد تا روی آن کلیک کند ، کوتاه باشد تا گوگل بخش اضافه آن را حذف نکند و عنوان مورد نظر شما ناقص نشود .

  1. لینک سازی ضعیف و استفاده بی رویه از لینک های داخلی

لینک های داخلی یا internal link ها خواننده را به صفحه دیگری از سایت خودتان هدایت می کنند و عبارتی که با کلیک بر آن خواننده به صفحه ای دیگر پرش می کند همان انکر تکست است .

لینک های داخلی اساسا از ترفندهای کارای سئو هستند ؛ هم اطلاعات مفیدی به خزنده های گوگل می دهند تا صفحات سایت شما را رصد کنند و هم می توانند کاربران شما را از هر کجای سایت به صفحه مورد نظر تان و در واقع هدف شما برسانند .

لینک های داخلی می تواند در تعریف سلسله مراتبی که در سایت خود در نظر گرفته اید مفید باشد ؛ مثلا در صفحه اصلی سایت اطلاعات مختصری در مورد خدمات خود ، راه های ارتباطی و … می دهید که از طریق لینک های داخلی کاربران و خرنده های گوگل را به صفحات دیگر هدایت می کنید . تا اینجا این امکان بسیار مفید و کاربردی است .

اما لینک سازی بیش از حد و انتخاب انکر تکست های نامناسب و بی ارتباط با صفحات هدف یک ترفند قدیمی سئو است و البته ناکارآمد که می تواند نتایح منفی برای سایت شما در پی داشته باشد ؛ بنابراین در انتخاب انکر تکست و لندینگ پیج های مورد نظر دقت کنید .

  1. ارائه محتوای بی کیفیت

برای وب سایت خود محتوای با کیفیت تولید کنید و ارائه محتوای ضعیف را کنار بگذارید ؛ مطالبی با تعداد کلمات کم ، محتوای تکراری ، بدون اطلاعات مفید برای کاربران و صرفا با هدف اضافه شدن صفحه ای جدید با یک کامه کلیدی در حالیکه که نکات اولیه سئو در آن صفحه رعایت نشده یک ترفند قدیمی سئو است که نه تنها کمکی به رتبه سایت شما نمی کند بلکه می تواند شما را لیست وب سایت هایی با مطالب ضعیف قرار دهد .

کاربر به زودی یک صفحه که محتوای مفیدی ارائه نمی دهد را ترک می کند و همین مسئله می تواند با افزایش نرخ پرش (bounce rate) سایت شما ، تاثیرات منفی در سئو داشته باشد .

در این مقاله 4 ترفند قدیمی سئو را بررسی کردیم که پیش تر در ارتقای رتبه ی سایت در موتورهای جستجو نقش مهمی ایفا می کرد اما دیگر با الگوریتم های گوگل لازم است خود را به روز کنید و با ارائه محتوایی که اصول مورد نظر گوگل برای جلب رضایت کاربران در آن رعایت شده قدمی مثبت در ارتقای سایت خود بردارید .

در مقالات بعد با ما باشید تا ترفندهای دیگری در بهینه سازی موتورهای جستجو و ارتقای سطح کیفی سایت شما ارائه دهیم .

همواره منتظریم تا با نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود ما را در ارائه مطالبی مفید تر ، کاربردی تر و به روز تر یاری رسانید . برای ما بنویسید .

5/5 - (4 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.