آموزش ساخت قالب اینستنت ویو ( instant view ) تلگرام برای وب سایت

دسته بندی ها: ابزارهای کاربردی, اخبار, مقاله 153,468 بازدید
قالب اینستنت ویو

با سلام خدمت کاربران عزیز وب سایت مشهد کد امروز میخواهیم روش ساخت قالب اینستنت ویو تلگرام برای وب سایت رو بهتون آموزش بدیم. اینستنت ویو یک ابزار برای نمایش سریع مطالب در محیط نرم افزار تلگرام هست که کاربران با کلیک بر روی گزینه instant view بدون منتظر ماندن برای لود شدن صفحه وب سایت ، محتوای منتشر شده در وب سایت شما را در همان محیط تلگرام میتوانند ببیند که این امر ممکن است تجربه کاربری خوبی را برای کاربرانتان رقم بزند. اگر میخواهید اینستنت ویو تلگرام را برای وب سایت خود فعال کنید تا با انتشار لینک مطالبتان در گروه ها و یا کانالتان مطلب شما به صورت اینستنت ویو نمایش داده شود در این آموزش همراه ما باشید.

توضیحی کوتاه درباره قالب اینستنت ویو ( instant view ) :

برای اینکه لینک هایی که از وب سایت شما در کانال تلگرام و یا برای کاربران بر روی تلگرام ارسال میشوند بتوانند با حالت instant view ( و یا همان نمایش سریع ) نشان داده شوند باید قالب instant view مخصوص وب سایت خود ساخته باشید تا به محض اینکه لینکی از وب سایت خود را به اشتراک میگذارید ربات ها لینک مورد نظر شما را بررسی کرده و از اینکه آیا وب سایت شما از قابلیت نمایش سریع پششتیبانی میکند یا خیر اطمینان حاصل نمایند.

در صورتی که محتوای صفحه ای که لینک آن را به اشتراک گذاشته اید قابل نمایش در حالت سریع باشد ویژگی نمایش سریع برای پیام ارسال شده فعال خواهد شد و کاربران به راحتی و بدون انتظار برای بارگذاری محتوا در مرورگر میتوانند محتوایی را که در قالب اینستنت ویو  تعیین کرده اید ببینند.

چگونه قابلیت اینستنت ویو ( instant view ) را برای وب سایت خود فعال کنیم؟

برای اینکه قابلیت نمایش سریع را برای وب سایت خود فعال کنید باید حتما یک قالب اینستنت ویو برای وب سایت خود ثبت کنید. و زمانی که قالب ساخته شده توسط تلگرام تایید شود میتوانید به راحتی و با اشتراک گذاشتن لینک وب سایت نمایش سریع به صورت خودکار فعال میشود. اما در صورتی که قالب اینستنت ویو ساخته شده را تلگرام تایید نکرد آیا نمیتوان از این قابلیت استفاده کرد؟  برای اینکار باید توسط ویرایشگری که تلگرام در وب سایت خود تهیه کرده است برای وب سایت خود قالب درست کنید اما برای اینکه بتوانید پیام خود را با قابلیت نمایش سریع ارسال کنید لینکی را که میخواهید به اشتراک بگذارید با فرمتی خاص برای کاربران ارسال کنید تا نمایش سریع فعال شود.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه قالب اینستنت ویو  مخصوص وب سایت خود را بسازید.

 1.  ابتدا وارد وب سایت https://instantview.telegram.org/ شوید
 2. سپس در سمت راست صفحه منویی را مشاهده میکنید که در پایین آن گزینه login دیده میشود. بر روی گزینه login کلیک کنید.
 3. بعد از ارسال شماره همراه یک پیام در تلگرام برایتان ارسال میشود که در آن مشخصات فرد درخواست کننده برای وارد شدن و ساختن قالب اینستنت ویو دیده میشود. در انتهای پیام دو گزینه وجود دارد در صورتی که شما برای وارد شدن درخواست داده اید گزینه confirm و در غیر اینصورت گزینه decline را انتخاب کنید.
 4. پس از اینکه گزینه تایید را انتخاب کردید به وب سایت instant view مراجعه کرده و میبینید که نا کاربری شما در تلگرام در زیر منوی سمت راست دیده میشود. این یعنی اینکه اکنون میتوانید قالب خود را بسازید
 5. اکنون در منوی سمت راست گزینه My templates را انتخاب کنید
 6. در صفحه ای که برایتان باز میشود کادری وجود دارد که باید در آن آدرس وب سایتی را که میخواهید برای آن قالب درست کنید را وارد نمایید و سپس کلید enter صفحه کلید خود را بزنید.
 7. پس از اینکه آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کردید به صفحه ای ارجاع داده میشوید که مانند زیر سه بخش وجود دارد

اینستنت ویو

در بخش سمت چپ نسخه اصلی وب سایت را مشاهده میکنید.

بخش وسط نیز ویرایشگری است که باید کد های قالب را در آن قرار دهید

بخش سمت راست نیز نمونه ای است که در حالت نمایش سریع در تلگرام به نمایش در خواهد آمد

ساخت قالب اینستنت ویو ( instant view ) :

برای ساخت قالب اینستنت ویو  قبل از هر کاری همانطور که قبلا هم گفتیم باید تا حدودی با HTML آشنایی داشته باشید تا بتوانید با کدهای موجود در صفحه ای که قرار است در حالت نمایش سریع نشان داده شوند کار کنید.

اولین گام برای شروع این است که به مستنداتی که خود تلگرام در وب سایت خود آورده است رجوع کنید و با فرمت دستوراتی که میتوانید در ویرایشگر استفاده کنید آشنا شوید.

از طرفی خود تلگرام نیز نسخه هایی را به صورت نمونه در سایت خود آماده کرده است که از آنها نیز میتوانید برای ساخت قالب instant view خود استفاده کنید

ما برای اینکه آموزش را تا جای ممکن برایتان راحت کنیم یکی از نمونه هایی که تلگرام آماده کرده است را برایتان شرح میدهیم و یک قالب ساده و در عین حال زیبا را به شما یاد خواهیم داد تا با یادگیری آن و سپس مراجعه به مستندات به راحتی بتوانید قالبی را با سلیقه خود بسازید.

آموزش ساخت قالب اینستنت ویو را با چهار گام اصلی به شما خواهیم گفت :

گام اول : مشخص کردن صفحاتی که نیاز به فعالسازی قابلیت instant view دارند

در این مرحله همانطور که از تیتر مشخص است باید مشخص کنید که کدام صفحات وب سایت نیاز دارند تا به صورت نمایش سریع نشان داده شوند. این نکته را هم باید در اینجا ذکر کنم که قاعدتا همه صفحات نیازی به نمایش سریع ندارند و بیشتر صفحاتی که دارای خبر و یا مقاله های گوناگون هستند را برای نمایش سریع تعیین میکنند.

برای اینکه به ربات ها بفهمانید که کدام صفحات را برای نمایش سریع میخواهید باید در ویرایشگر خود از دستور path? استفاده کنید. به طور مثال در وب سایت شما مقالات در برگه ای به اسم blog نمایش داده میشوند مانند : http://yourdomain.com/blog در اینصورت  دستور مورد استفاده شما مانند زیر خواهد بود :

قالب اینستنت ویو

اما از آنجایی که آدرس url در وب سایت مشهد کد متفاوت هست ما این دستور را حذف میکنیم.

دستور بعدی که میتوانیم به کدها اضافه کنیم متای مربوط به مطالب منتشر شده هست ، این دستور مشخص میکنید که ما میخواهیم برای مطالبی که منتشر شده اند قالب را تعریف کنیم.

قالب اینستنت ویو

گام دوم : مشخص کردن المان های ضروری برای نمایش

در این مرحله باید مشخص کنیم که محتوای قابل نمایش در چه ساختاری از صفحه قرار دارد. به طور مثال در وب سایت مشهد کد محتوایی را که میخواهیم به نمایش بگذاریم در div ای با آی دی Wrapper قرار دارد. پس یک باید برای رباتها مشخص کنیم که محتوای div با این آی دی را به نمایش بگذارد. دستوری که در اینجا باید بگذاریم به صورت زیر خواهد بود:

قالب اینستنت ویو

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید دستور main مشخص میکند که کدام ساختار حاوی محتوای مورد نظر برای نمایش میباشد.

پس از اینکه main را مشخص نمودیم باید دستور نمایش عنوان مطلب را در ویرایشگر وارد کنیم. دقت داشته باشید که عنوان مطلب باید حتما وارد شود و در صورتی که عنوان را وارد نکنید با خطا مواجه خواهید شد. علاوه بر دستور عنوان (title) دستور مربوط به بدنه ( body ) نیز باید حتما وارد شود و الزامی میباشد. در تصویر زیر نحوه وارد کردن دستور عنوان و بدنه را مشاهده میکنید:

قالب اینستنت ویو

در توضیح تصویر بالا باید بگوییم که در خط چهارم مشاهده میکنید که دستور title آورده شده است و در مقابل آن نیز دستور :

$main/div[has-class(“column”)]/h1

مشخص میکند که تگ h1 موجود در div ای که کلاس column دارد ( که خود div با کلاس column در main قرار دارد ) مربوط به عنوان هست و باید برای عنوان اینستنت ویو در نظر گرفته شود.

دستور body نیز مشخص میکند که بدنه ی قالب از محتوای کدام ساختار درون وب سایت تشکیل میشود ( که ما در اینجا  div ای با آی دی Content که محتوای اصلی ما درون آن قرار دارد را برای body در نظر گرفته ایم).

علاوه بر دستورات بالا تعداد زیادی دستور دیگر نیز وجود دارد و میتوانید با مراجعه به مستندات تلگرام قابلیت های دیگر را نیز اضافه نمایید.

تا اینجا همانطور که در تصویر بالا مشخص است پنجره سمت راست دارای محتوا بوده نمای کلی از قالبی را که در تلگرام به کاربران نشان داده میشود میتوانید ببینید.

گام سوم : اضافه کردن موارد بیشتر

هرچند تا بدینجا عملا قالب در حالت کلی درست بوده و محتوا نشان داده میشود اما ممکن است بخواهیم موارد بیشتری به آن اضافه کنیم.

برای مثال شما سایدباری در صفحه سایتتون دارید اما این سایدبار خارج از div ای هست که برای نمایش محتواها تعیین کرده اید پس میتوانید این سایدبار رو به عنوان یک متغیر در نظر گرفته و با علامت $ تعیین کنید.

بعد از تعریف متغیر میتوانید این متغیر رو به body با دستور @append_to اضافه کنید.

ما میتوانیم گزینه پیوستن به کانال رو هم در قالبمون و در زیر تصویر شاخص مشخص کنیم تا کاربران راحتتر بتوانند به عضویت کانال در بیایند. برای اینکار دستور channel: را اضافه میکنیم و در مقابل آن لینک کانال با @ را درون “” قرار میدهیم که در ادامه تصویرش رو میتوانید ببینید.

همینطور میتوانیم به قالب اینستنت ویو خود نام نویسنده و لینک آن را اضافه کنیم.

قالب اینستنت ویو

در تصویر بالا مشاهده میکنید که دستوری با نام cover  و image_url میبیند ، در توضیح این دستورات باید بگوییم که برای اینکه بتوانیم تصویر شاخصی برای قالب اینستنت ویو مشخص کنیم تا در ابتدا و بالای صفحه نمایش داده شود این کدها اضافه کرده ایم و دقت داشته باشید که باید کلاس div ای که میخواهید تصویر آن به عنوان شاخص نمایش داده شود را وارد نمایید. همینطور دستور بالا باعث میشود تا تصویر thumbnail مربوط به پیام نیز ساخته شود و در صفحه چت تلگرام تصویر کوچکی در پیامتان دیده شود که باعث میشود پیام زیباتر به نظر برسد.

همینطور ما میخواهیم که قبل از نمایش نوشته های مرتبط یک خط به قالب اینستنت ویو اضافه شود تا دو بخش از هم متمایز به نظر برسد مانند زیر عمل میکنیم:

در دستور بالا از تابع @before استفاده کردیم که سینتکس استفاده از آن را در تصویر بالا میبینید. تلگرام توابع زیادی برای کارهای محتلفی در نظر گرفته است که مینوانید با مراجعه به صفحه مستندات آن به آنها دسترسی داشته باشید.

گام چهارم : حدف کردن محتواهای اضافه

در این مرحله میتوانید مواردی را که در صفحه نیازی به آن ندارید را با تابع remove@ حذف نمایید. برای مثال ما در قالب اینستنت ویو خود میخواهیم بخش مربوط به برچسب ها و دسته بندی را حذف کنیم و نمایش ندهیم. ابتدا کلاس بخش را استخراج کرده ، سپس دستور مربوطه را وارد میکنیم.

با استفاده از دستورات بالا ما المان هایی را که در وب سایتمان نمایش داده میشود اما میخواهیم که در قالب ایسنتنت ویو نمایش داده نشود را حذف کرده ایم که شما هم بهتر هست که المان ها اضافی را حذف کنید.

چگونه از قالب instant view در وب سایتمان استفاده کنیم؟

پس از اینکه قالب خود را ساختیم میتوانیم از این قالب برای نمایش دادن به کاربران در تلگرام استفاده نماییم اما قبل از آن باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 1. قالب instant view فقط برای صفحه هایی که مورد نیاز است ساخته شود
 2. تمام محتواهای مورد نیاز برای نمایش در صفحه قابل نمایش باشند
 3. تمام عناصر و موارد اضافه حذف شده باشند.
 4. قالب ساخته شده با تمام صفحاتی که قابل نمایش هستند مطابقت داشته و به درستی کار کند.

اکنون نوبت به آن رسیده است که قالب خود را تست نمایید:

در صفحه ای که دستورات خود را وارد میکنید گزینه ای وجود دارد با نام view in telegram در صورتی که بر روی آن کلیک نمایید میتوانید لینک صفحه را برای دوستان خود ارسال نمایید. اما بهتر است ابتدا لینک را برای خود ارسال نمایید تا از درست کار کردن قالب خود اطمینان کنید.

اگر میخواهید لینکی از وب سایت خود را به اشتراک بگذارید و محتوایتان با حالت نمایش سریع برای کاربران نمایش داده شود باید این قسمت را با دقت بخوانید:

فرمت ارسال لینک را باید به صورت زیر رعایت کنید:

https://t.me/iv?url=your-link&rhash=your-rhash

در لینک بالا قسمت your-link باید لینک مطلبی را که میخواهید به اشتراک بگذارید را وارد کنید و در قسمت your-rhash نیز رشته ای از عدد و رقمی را که تلگرام برای هر کاربر در نظر گرفته است وارد کنید.

برای بدست آوردن rhash خود نیز میتوانید از روش زیر اقدام کنید:

زمانی که قالب خود را ویرایش میکنید و گزینه view in telegram را انتخاب کرده اید با تصویری مشابه تصویر زیر برخورد خواهید کرد:

قالب اینستنت ویو

در انتهای آدرسی که بر روی صفحه مشاهده میکنید rhash مربوط به شما نیز آمده است و از این پس برای اشتراک گذاری لینک های خود در کانال و یا برای کاربران میتوانید از این رشته استفاده کنید.

دقت کنید که در صورتی که فرمت لینک ارسالی را اشتباه وارد کنید قالب instant view شناسایی نخواهد شد و کاربران نمایش سریع را در پیام شما نخواهند دید.

به پایان آموزش ساخت قالب اینستنت ویو رسیدیم ، امیدوارم که این آموزش کاربردی بوده و بتوانید از آن استفاده کنید. در صورتی که نتوانستید قالب اینستنت ویو خودتان را بسازید با ما در ارتباط باشید و یا از بخش نظرات مشکلات خود را اعلام کنید.

4.8/5 - (20 امتیاز)

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی ، در حال حاضر در مشهد کد مشغول به کار بوده و در بخش های front-end و سئو در حال فعالیت هستم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


48 دیدگاه “آموزش ساخت قالب اینستنت ویو ( instant view ) تلگرام برای وب سایت
 1. شيرين

  با سلام
  بنده مراحل فوق را انجام داده ام ولیrhash در لینک تستی من وجود ندارد.چکار باید بکنم؟

  2017-12-31 | 11:35 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی.
   میتونید ابتدا توی تلگرام اشتراک بذارید و از توی لینک ارسال شده rhash رو بدست بیارید.

   2017-12-31 | 11:38 پاسخ دادن
 2. apdi.ir

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم
  و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

  2018-01-20 | 22:15 پاسخ دادن
 3. علی

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  یک سوالی داشتم. برای هر لینک مطلبی باید اینکار انجام بشه ؟ راهی هست که یکبار ساخته بشه و لینک ها بصورت اتوماتیک لینک instant view تولید بشه؟
  بعضی سایت ها طوری عمل میکنن که شما لینک مطلب را کپی کنید داخل تلگرام دکمه instantview نمایش داده میشه. بدون اینکه نیاز به rhash باشه.
  نمونه ش مطالب سایت یک پزشک.

  2018-01-27 | 11:56 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   سلام
   خیر نیازی به ساخت برای هر لینک به صورت مجزا نیست ، اما مسئله ای که هست اینه که تلگرام برای تعدادی از سایت ها قالب طراحی کرده و لینک هاشون رو بدون نیاز به فرمت IV فعال کردن. اما سایت هایی که میخوان برای سایتشون این قابلیت رو داشته باشند باید خودشون قالب رو بسازن و از فرمت IV استفاده کنند.

   2018-01-28 | 12:29 پاسخ دادن
 4. مهرداد

  درود بر شما. ممنون از آموزش خوبتون. الان قالبی که من ساختم مشابه مثالهای خود تلگرامه و بالای پستی که ارسال میشه لینک نسبتا طولانی دیده میشه در صورتیکه در کانالهای حرفه ای اون لینک رو تو پستهاشون نمیبینم. چطور میشه اون لینک رو حذف کرد؟

  2018-01-29 | 08:47 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   به دلیل اینکه قالبی که توسط اشخاص ساخته میشن باید حتما طبق یک فرمت خاص ارسال بشه امکان این وجود نداره که لینک رو کوتاه کنید و یا از حالت فرمت ارسالی خارج کنید.
   تنها حالتی که بهتون پیشنهاد میکنیم این هست که با استفاده از ربات لینکتون رو به یک متن هایپرلینک تبدیل کنید.

   2018-01-29 | 15:00 پاسخ دادن
  • علی

   ببخشید منظورتون از این جمله را نفهمیدم:
   اما مسئله ای که هست اینه که تلگرام برای تعدادی از سایت ها قالب طراحی کرده و لینک هاشون رو بدون نیاز به فرمت IV فعال کردن.
   چطوری این کار را انجام دادن؟ ویژگی خاصی دارن سایت ها که تلگرام اومده برای تعدادی از اون ها قالب طراحی کرده!!
   من لینک یکی از مطالب را درست کردم. برای لینک های دیگه باید چیکار کنم؟ rhash که میده برای همه لینک ها میشه استفاده کرد؟ یا هر مطلب یک rhash خاص داره؟

   2018-01-31 | 15:56 پاسخ دادن
   • هادی حسینی

    اگه برای مطالب سایتتون درست کردید بله میتونید با یک rhash همه مطالب رو نشون بدید.

    2018-02-01 | 14:38 پاسخ دادن
 5. مهرداد

  درود بر شما. ممنون از آموزش خوبتون. من قالب instanview رو برای خودم راه انداختم فقط مشکلم لینک نسبتا طولانی بالای پسته که نمیدونم چطوری حذفش کنم. ممنون میشم اگر توضیح بدید. سپاس

  2018-01-29 | 13:55 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   ساده ترین حالتی که میتونید خروجی بهتری بگیرید این هست که با استفاده از یک ربات متن هایپر لینکی بسازید و لینک مطلبتون رو به متن بدید.

   2018-01-29 | 15:03 پاسخ دادن
   • مهرداد

    ممنون از پاسختون. چه ربایی رو پیشنهاد میکنید؟

    2018-01-29 | 15:25 پاسخ دادن
    • هادی حسینی

     متاسفانه در حال حاضر ربات خاصی رو حضور ذهن ندارم که بهتون پیشنهاد بدم. میتونید سرچ کنید در موردش.
     بنده هم سعی میکنم یک مقاله درباره این موضوع در آینده ای نزدیک تهیه و منتشر کنم.

     2018-01-29 | 16:18 پاسخ دادن
 6. سهراب

  سلام
  لینک هایی که میسازم درست کار میکنن و instant view رو نشون میدن ولی وقتی میخوام لینکها رو تو goo.gl یا bit.ly کوتاه کنم دیگه instant view نمیشه. راه حلش چیه؟

  2018-01-29 | 14:33 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام
   زمانی که لینک رو با استفاده از کوتاه کننده های لینک ، کوتاه میکنید خاصیت IV رو از دست میدن و دیگه به حالت اینستنت ویو نشون داده نمیشن و تنها حالتی که بهتون پیشنهاد میکنیم این هست که با استفاده از ربات لینکتون رو به یک متن هایپرلینک تبدیل کنید و منتشرش کنید.

   2018-01-29 | 15:01 پاسخ دادن
 7. 2

  سلام.من اطلاعاتی در مورد برنامه هایی که برای ساخت اینستنت ویو هست رو ندارم و تقریبا از مطالب بالا هم چیزی سر در نیاوردم.وب سایت هم ندارم .یه کانال فروش اسباب بازی دارم که میخوام مطالبش رو بصورت دسته بندی شده قابل مشاهده با برنامه اینستنت ویو بروز کنم ولی هیچی در این زمینه بلد نیستم .از آموزشهای اینترنت ساخت مدل اینستنت رو برای هر اسباب بازی یاد گرفتم ولی بصورت دسته بندی شده نه لطفا منو راهنمایی کنید
  سپاسگزارم

  2018-03-19 | 21:41 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام
   متاسفانه امکان اینکه بتونید به صورت دسته بندی شده و چندتایی پست ها رو به صورت اینستنت ویو نشون بدید وجود نداره و تنها راهش این هست که به صورت دستی و یا با استفاده از ربات ها و به صورت تک تک پست ها رو به این شکل درآورده و منتشر کنید.

   2018-03-22 | 18:49 پاسخ دادن
 8. علی ملودی

  درود به شما
  بنظرم از آدرس telegra.ph استفاده کنید
  اینجوری میتونید به هر نوشته‌ای لینک مخفی بدید یچی دقیقا شبیه هایپرلینک
  و تصاویر از اسباب بازی رو بذارید و زیرش اطلاعاتشو قرار بدین
  تلگرام ماشالا اینقدر گسترده شده که واقعا ادم باید برای کار باهاش قشنگ علم و آمادگیشو داشته باشه

  2018-07-23 | 10:19 پاسخ دادن
  • مهدی سارانی

   باید توجه داشت که تلگراف یک سایت واسط میشه و شما محتوا رو باید در تلگراف ایجاد کنید و این برای وب سایت ها و صاحبان وب سایت مناسب نیست.
   اما برای مدیران کانالها که سایتی ندارند بهترین انتخاب هست.

   2018-07-23 | 11:45 پاسخ دادن
 9. پویا

  سلام و عرض ادب
  ممنون برای پست خوب و کاربردی تون
  من این روش رو انجام دادم و جواب داد
  ولی لینکی که بهم بالای instant view نشون میده خیلی طولانی و زشته چطور می تونم کوتاهش کنم؟
  وقتی هم که به جای url آدرس سایت رو میزارم از حالت instant view خارج میشه و فقط لینک رو نشون میده

  2018-08-07 | 13:51 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام
   درصورتی که url متن سایتتون فارسی داشته باشه لینکتون خیلی بلند و بهم ریخته میشه
   بهترین حالت این هست که لینک رو به صورت متن لینکدار ارسال کنید اینطوری علاوه بر عدم نمایش لینک بهم ریخته میتونید عنوان مطلب یا نوشته تون رو توی پیامی که میخواید بذارید بنویسید و لینکدار کنید.
   برای اینکه متن لینکدار داشته باشید میتونید متن دلخواهتون رو بنویسید ، کل متن رو انتخاب کنید و از منوی بالا روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه create link رو بزنید ، لینکی که حاوی instant view هست رو توی پنجره باز شده جایگذاری کنید.
   با این روش هم پیامتون زیباتر دیده میشه و هم بخش https://t.me/iv?url توی لینکتون نشون داده نمیشه.
   موفق باشید.

   2018-08-08 | 14:11 پاسخ دادن
 10. احسان

  سلام وقتتون بخیر

  میخواستم بدون مرحله قبل از ساخت قالب مخصوص رو که تلگرام سایت رو چک میکنه و میگه خود سایت قابلیت این کارو داره یا نه چطور باید انجام داد ؟ چون قالب سایت ما از amp هم پشتیبانی میکنه و کد نویسی قوی داده

  میخوام اگر ممکنه دیگه درگیر این پروسه نشم

  تشکر از سایت خوبتون

  2018-08-25 | 00:49 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام ، برای اینکه بدونید وب سایتتون به صورت خودکار قابلیت اینستنت ویو رو داره یا نه میتونید یکی از لینک های مقالاتتون رو توی تلگرام منتشر کنید اگه خودکار به حالت اینستنت ویو در اومد نیازی به ساخت قالب ندارید. در غیر اینصورت باید قالب بسازید.
   موفق باشید.

   2018-08-26 | 11:59 پاسخ دادن
 11. abanmusic.net

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر
  کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه
  براتون بشه

  2018-08-29 | 23:03 پاسخ دادن
 12. نیلی

  سلام وقت بخیر اگه از طریق تلگرام میشه با شما در ا تباط بود لطفا آیدی تون رو بفرستید من میخوام شما برام قالب اینستنت ویو رو طراحی کنید من وبسایت ندارم برای کانال رمانم میخوام که بتونم متنها رو با این قالب تو کانال بذارم و قیمت رو میخواستم بدونم باتشکر

  2018-09-06 | 16:50 پاسخ دادن
 13. om-sh

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید خواستم بدونم برای اینکه پست های وب سایت بصورت اتوماتیک در کانال تلگرام ثبت بشه چکار باید کنیم؟ این قابلیت instant view فقط برای شکل نمایش در تلگرام استفاده می شود که چه قالبی داشته باشد و یا کاربرد دیگری هم دارد ؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی

  2018-09-22 | 12:08 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام ، برای اینکه مطالب وب سایت رو خودکار ارسال کنید به کانال باید از رباتهای تلگرامی استفاده کنید به این صورت که با استفاده از افزونه های مختلفی که در این رابطه طراحی شده اند یک ربات میسازید و توی کانال مورد نظر عضو کرده و ادمین میکنید. پس از اینکه ربات رو ادمین کردید اطلاعات توکن ربات رو به افزونه ارسال مطلب میدید و پس از انتشار پست ربات مطلب رو به کانال ارسال خواهد کرد.
   فقط نکته ای که وجود داره اینه که اگه بخواید مطلب ارسال شده توسط ربات توی کانال با فرمت اینستنت ویو ارسال بشه باید حتما فرمت ارسال رو صحیح به ربات بدید.

   2018-09-22 | 14:06 پاسخ دادن
 14. س.آ

  سلام خسنه نباشید
  آیا باز کردن اینستنت ویو جزو آمار بازدید از سایت محسوب و در نتیجه به بهبود سئو کمک میکنه؟

  2018-10-06 | 14:52 پاسخ دادن
  • مهدی سارانی

   سلام و وقت‌خوش
   استفاده از این قابلیت برای سایت‌ها بازدید منحصر‌بفرد برای هر بازدیدکننده رو از بین میبره(به دلیل کش شدن در تلگرام)
   توجه داشته باشید که تلگرام یک شبکه اجتماعی نیست و فعالیت‌ سایت‌ها در آن شامل سئو نمی‌شود.

   2018-10-07 | 21:47 پاسخ دادن
 15. Reza

  با سلام . ایا میشه این قابلیت رو برای صفحات وبلاگ مثل رزبلاگ هم ایجاد کرد ؟

  2018-10-08 | 10:32 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام ، در صورتی که تگ های بکار گرفته شده در وبلاگ توسط اینستنت ویو پشتیبانی بشن بله امکانش هست.

   2018-10-08 | 10:39 پاسخ دادن
 16. سایت بورسیه

  سلام خیلی ممنون من کلی دنبالش بودم حتما این کارو انجام میدم ببیینم درست میشه یا نه.

  2018-10-10 | 01:50 پاسخ دادن
 17. aida

  سلام آموزشتون عالی بود
  یه سوال لینکی که ساخته میشه پر از عدد و علامت % هست که خیلی بده موقع اشتراک گذاری
  چجوری میشه اونا نباشن؟

  2018-10-17 | 17:02 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام
   میتونید از متن لینکدار استفاده کنید.
   به این صورت که به طور مثال عنوان پست رو مینویسید و لینکدارش میکنید با این روش علامت عدد و درصد نشون داده نمیشه.
   همینطور میتونید برای ارسال خودکار پست به سایت پست زیر رو مطالعه کنید :
   https://mashhadcode.com/915

   2018-10-18 | 13:23 پاسخ دادن
 18. علیرضا

  درود
  یه سوال. وقتی ممبرهای تلگرام دکمه instant view رو میزنن که مطلب رو کامل بخونن برای سایت بازدید حساب میشه؟
  خیلی برام مهمه بدونم اگر میشه جواب رو برام ایمیل کنید
  با تشکر

  2018-11-26 | 09:55 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام طبق بررسی هایی که انجام دادیم ، به دلیل اینکه مطلب در سرور های تلگرام کش میشه احتمالا بازدید از سمت کاربر برای سایت حساب نخواهد شد.

   2018-11-27 | 11:08 پاسخ دادن
 19. مهدیار

  امکان طراحی این قالب توسط شما وجود داره؟

  2019-01-04 | 14:03 پاسخ دادن
 20. موسوی

  سلام نحوه ویرایش اینستنت ویو به چ شکله؟قبلا یه علامت ادیت داشت کنار صفحه الان نداره

  2019-01-08 | 11:19 پاسخ دادن
 21. محمود

  سلام و وقت بخیر
  مطلبی که توی گوگل داک نوشتم رو چجوری میتونم بصورت IV دربیارم؟؟

  2019-01-14 | 21:29 پاسخ دادن
 22. ایمان

  سلام
  یه مشکلی در نمایش عکس در بالای تایتل دارم اگه کمک کنین ممنون میشم.
  این کد منه :
  cover: $body//meta[@property=”og:image”]/@content[string()]
  image_url: $cover/self:://meta[@property=”og:image”]/@content[string()]

  وقتی دیباگ میگیرم :
  @debug://meta[@property=”og:image”]/@content[string()]
  این میشه :
  [0]: content=”http://www.digitaljournal.com/img/1/0/4/8/0/9/3/i/4/0/2/p-large/213172f0da99513d5b714589fec574d1ab15f3e2.jpg”

  با تشکر.

  2019-02-07 | 11:24 پاسخ دادن
 23. سعید نجفی

  سلام
  من میخام اینستنت ویو رو برای سایت ورد پرسی خودم انجام بدم
  ولی آشنایی با کد‌نویسی ندارم
  شما میتونین انجام بدین

  2019-06-18 | 01:38 پاسخ دادن
 24. عبدالسلام اسمعیل زاده

  سلام
  سپاس از توضیحات خوبتون
  یه سوالی داشتم instant view سئوی سایتو پایین نمیاره؟
  چون کاربر نمیره تو سایت تو تلگرام مطلب مطالعه میکنه

  سوال دیگه اینکه آیا ممکنه فقط واسه بعضی از پیج ها که میخاییم به این صورت نمایش بدیم ؟

  2020-04-05 | 03:13 پاسخ دادن
  • هادی حسینی

   با سلام
   خیر واسه سئو تاثیر منفی نداره
   تنها روی بازدید از اون مطلب میتونه تاثیر گذار باشه و پایین تر بیاد
   واسه اینکه برای بعضی از صفحات استفاده کنید کافیه که لینک همون مطلب رو با فرمت iv بفرستید توی تلگرام

   2020-04-06 | 14:32 پاسخ دادن
 25. سجاد

  سلام و خداقوت
  ممنون از مطلب مفیدتون
  چطوری میتونم عکسی که آپلود کردمو حذف کنم؟

  2021-06-19 | 22:56 پاسخ دادن